Halkbank’tan “Mücevherci” açıklaması
1 Ara, 2017 23:51 tarihinde eklendi

Halkbank’tan “Mücevherci” açıklaması

Halkbank’tan “Mücevherci” açıklaması

Halkbank, ABD’da devam eden Melik Atilla davasına ilişkin izah yayımladı.

KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kâh bağlanmış ve görsel basın nişane kuruluşlarının yayınlarında; ABD’bile görülmekte olan davada ati sürülen iddialarla Bankamızı da ters ve nahak yere ayrımsız şekilde ilişkilendirmek ve sorun konusu olan yaptırım kararlarına Bankamızın uymaz akıntı ettiğine dayalı bir alacak tesis etmek yoluyla kamuoyunu, müşterilerimizi ve yatırımcılarımızı aldatıcı nitelikte haberler yaptıkları görülmektedir.

Ayrıca, Mahkeme’üstelik ortaya atık iddialara dayanılarak aynı bölük iletişim araçları marifetiyle vadi sunulan ferdî yaklaşım ve yorumların, Bankacılık Kanununun “İtibarın Korunması” başlıklı madde hükümlerine muhalif şekilde hatalı, cepheli, muallel, meal bütünlüğünden mukavemetsiz, tutarsız, alacak karmaşasına defa açacak surette, Bankamızın yiğitlik ve itibarını sarsıcı nitelikte aktarıldığı anlaşılmaktadır.

Kamuoyunun, müşterilerimizin ve yatırımcıların akıllıca bilgilendirilmesi için elan evvel müteaddit defalar yaptığımız amacıyla tıpkı defa daha aşağıdaki açıklamaların yapılmasında kâr görmekteyiz.

Bankamız bütün gelişim ve işlemlerinde ulusal ve arsıulusal düzenlemelere her ahit bütün ayrımsız şekilde uymakta, paydaşlarının, aksiyon ortaklarının ve yatırım sahiplerinin haklarının korunması üzere tamlık tedbirleri almaktadır.

“KÂIN ÇALIŞMALAR DIŞINDA YÖNTEM KULLANILMIYOR”

Bankamız marifetiyle, bankacılık hizmetleri sunulurken bulunan tensikat ve diğer bilcümle bankalarca tanıdık ve izlenen aut ticaret uygulamaları dışında değme sistem, yöntem yahut herkes kullanılmamaktadır. Yapılan aut tecim işlemleri ve para transferleri kilitsiz küreksiz, slayt ve herkes üstünde ilişkin otoritelerce izlenebilir durumdadır.

Bankamızın mecmu hisse senedi ve işlemleri, ulusal ve arsıulusal hür teftiş kuruluşlarınca tınlamalı adına denetlenmektedir. Ilişik döneme ilgilendiren yapılan denetimlerde aut tecim işlemleri bile karışma bankacılık hizmetlerimizin yerine getirilmesinde uluslararası bankacılık düzenlemelerine ve kurallarına ihtilaf tayin edilmemiştir.

“SISTEMLI İHLAL BAHIS KONUSU DEĞİL”

Bankamızca, herhangi bir ülkeyle ait namına mahiyeti belgisiz ve hukuksuz tıpkı ticari el işi taraf olunmamış, kaynağı ve mahiyeti belirsiz alıntı işlemi gerçekleştirilmemiştir. Sav edildiği şekilde yaptırımlara konu işlemlerde yaptırımların aşılması amacına müteveccih sistemli ve şuurlu benzeri ihlal söz konusu olmayıp yasaklı tarafların ve malların ihracına vasıta edilmemiştir.

Ilkin KOBİ’ler ve özelinde esnaf ve sanatkarlarımız atılmak üzere kül cesaret ve yatırım müşterilerimiz ile Ülkemiz ekonomisine 79 yıldır hizmet sunan Bankamızın faaliyetlerini evvelce olduğu gibi bugün ve gelecekte de yekpare ulusal ve uluslararası düzenlemelere akla yatkın, zihayat, emniyetli ve okunabilen aynı şekilde sürdüreceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *