• Home
  • App
  • Instagram’da fotoğraf indirmek hiç bu kadar basit anlatılmamıştı

Instagram’da fotoğraf indirmek hiç bu kadar basit anlatılmamıştı

Instagram fotoğraf indirme işlemi için asla seçenek sunmuyor. Bu nedenle Instagram’dan fotoğraf ve video indirmek için pek fazlaca tatbik ve metot bulunuyor.

Instagram’da dakikalar içersinde milyonlarca resim ve video paylaşılıyor. Elbette ki bu içerikler içinden sevdiğimiz veya beğendiğimiz içerikler olabilir. Başkasına göndermek istediğimiz, daha ondan sonra tekrar bakmak istediğimiz bu içerikleri doğrudan tatbik üstünden indirme şansımız bulunmuyor. Çünkü Instagram resim indirme işlemi ve video kaydetmek için bir araca haiz değil.
Instagram fotoğraf indirme işlemi için ek yardımcı yazılımlar yada araçlar kullanmamız gerekiyor. Farklı türden yazılımlar ve mobil uygulamlar da kullanabilirsiniz. Android ve iOS için de farklı programlar mevcut. Sizin için en uygununu seçtikten sonrasında aşşağıdaki adımları takip ederek, beğendiğiniz Instagram video ve fotoğraflarını indirebilirsiniz. Hazırsanız derhal şekilleri söylemeye başlıyoruz.

– Instagram uygulamasına giriş yapın,
– Kaydetmek arzu ettiğiniz gönderiye gelin,
– Sağ altta yer alan kurdele simgesine dokunun,
– Fotoğrafın altında çıkan Koleksiyona kaydet seçeneğine dokunun,
– Fotoğraf için bir hatırlatma yazın,
– Kaydedilenleri görmek için profil sayfasına girin,
– Sağ üstte yer edinen menü simgesine dokunun,
– Kaydedilenler sekmesine girin.

 

Instagram’da yer alan fotoğraf ve videoları sadece derhal sonrasında başkasına göstermek yada kendiniz bakmak için indirmek istiyorsanız, bunun daha rahat bir yöntemi var. Ayrıca bu yöntemi kişisel bilgisayarınızdan, Android ve iOS telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Fotoğrafları veya videoları daha sonradan tekrar elde etmek için koleksiyon kısmından ulaşabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak için en önce kaydetmek istediğiniz resim ve videoya girmeniz gerekiyor. Ardından içeriğin sağ alt kısmında yer edinen kurdele şeklindeki simgeye dokunmanız yeterli. Kaydedilenleri görmek için uygulamada kendi profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç noktaya basıp seçeneklerden koleksiyonuma erişebilirsiniz.Burada koleksiyona kaydettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.
Telefon hafızası yeterli olmayan yada her arasında ne olduğu indirmek istemeyen kullananların en oldukça kullandıkları metot bu oluyor. Kullanımı da çok basit ve kaydettiğiniz ögeler siz kaldırana kadar orada kalıyor. Başında da belirttiğimiz benzer biçimde bu yöntemin tek kötü yanı telefona değil Instagram’a kaydediliyor olması. Bu da fotoğrafları ve videoları yanlızca Instagram üzerinden internetinizle görebileceğiniz manasına geliyor.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir