• Home
  • Blog
  • Youtube İzlenme Süresi Arttırma!

Youtube İzlenme Süresi Arttırma!

Youtube, son dönemde reklam ortaklığı mevzusunda sıkı koşullar öne sürdü. Bu kapsamda Youtube’da para kazanmak için son 12 ay içinde 1000 tane aboneyi ve 4000 saat gösterim süresini tamamlamış olmanız gerekiyor, eğer kanalınız bu şartları karşılamıyorsa, videolarınızda Youtube reklamları veremiyorsunuz. Bu koşullar eski yayıncıları için önemli olmasa da Youtube’a yeni giren ve içerik üretenler için sıkıntılı bir yol diyebiliriz, özellikle yeni yayıncılar için para kazanmak, içerik üretme konusunda çok mühim bir teşvik ve güç kaynağı. Bu yazımızda sizlerle izlenme süresi arttırma konusunda bilgi ve tecrübelerimizi anlatacağız.

İzlenme Süresi Nedir?

İzlenme süresi, kullananların videonuzda geçirdiği vakit aralığıdır. İzleyiciler videonuzda ne kadar uzun vakit kalır ve videonuzu ne kadar izlerse, izlenme süreniz o kadar artacaktır. Örneğin 1 saatlik bir videonuz olduğunu varsayalım, 1 adet izleyici videoyu baştan sona dur duraksız, ileri geri sarmadan izlerse, bu seyirci size tam olarak 60 dakika yani 1 saatlik bir izlenme süresi kazandıracaktır. Yani şayet 4000 saat yayınlanma süresi koşulunu hızlı bir biçimde tamamlamak istiyorsanız, mümkün olmasıyla birlikte uzun ve kullanıcıları videoda tutacak içerikler üretmeniz gerekmekte diyebiliriz.

Youtube’da Kaç Saat İzlendim?

Bu zamana kadar videolarınızdan toplamda kaç saat izlenme süresi kazandığınızı görüntülemek istiyorsanız, hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak “Kanalınız > Youtube Stüdyo > Analytics sekmesine giriş yapmanız yeterli. Burada yer edinen vakit aralığını “yaşam boyu” yaparak toplam yayınlanma sürenizi saat olarak görebilirsiniz, eğer dakika olarak yazıyorsa (dakika / 60) formülü ile toplam yayınlanma saatinizi bulmanız mümkün. Zaman aralığını son 365 gün yaparak 12 aylık dilimi seçmeniz, reklam geliri için son 12 aylık gösterim süresi koşulu ile alakalı gözlem yapmanıza destek olabilir.

Youtube İzlenme Süresi Öğrenme

Eğer “kanalım para kazanmak için uygun mu?” sorusuna daha net bir cevap arıyorsanuz, güncellenen Youtube Stüdyo üstünde bu konu hakkında da net bir malumat almak mümkün. Sol kısımda yer edinen menüde “Para kazanma” sekmesine tıkladığınızda kanalınızın para kazanmak için uygun olup olmadığı ile alakalı net istatistikleri de görebilirsiniz.

İzlenme süremi nasıl arttırabilirim?

Daha ilkin de bahsettiğimiz gibi, izlenme sürenizi arttırmak için mümkün olduğu kadar uzun içerikler üretmeniz gerekiyor, sadece bunu yaparken kullanıcıların sıkılıp videodan çıkması sizin için bir dezavantaj olur. Yani sadece uzun video olması yetmez, hem uzun hem de entresan içerikler üretmeniz gerekir. Ancak bu konu ile alakalı daha rahat bir yol arıyorsanız, sitemiz üstünden youtube izlenme süresi satın al hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 
 

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir